لوازم جانبی کانال هوا یکی از اجزای مهم خطوط انتقال هواست که از مهمترین محصولات تولیدی کیان فارمد است. لوازم جانبی کانال هوا مطابق با استاندارهای فنی روز دنیا طراحی و با کمک تکنولوژی نوین برش پلاسما ساخته می‌شوند، که باعث میشود این اتصالات کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های مشابه داشته باشد.

در تولید کانال گرد و چهارگوش همواره یک سری اتصالات مربوطه و متعلقات وابسته مورد نیاز می باشد که بسته به نوع کانال مورد استفاده و نیز شرایط نصب، از بعضی یا همه این لوازم استفاده می گردد.

اتصالات گرد یا اسپیرال

اتصالات گرد یا اسپیرال

ازجمله اتصالات کانال هوای گرد می توان به زانویی های گرد (که با زوایای مختلف قابلیت تولید دارند)، سه راهی های نرمال گرد، سه راه تبدیل های گرد، سه راهی های پاچه شلواری گرد، چهارراهی های گرد، رابط ها، تبدیل های گرد به گرد، تبدیل های گرد به چهارگوش، چهار راه تبدیل های گرد و کلکتورهای چند راهه اشاره نمود.

لازم به ذکر می باشد که برای تولید انواع اتصالات کانال گالوانیزه گرد ، ورق گالوانیزه توسط دستگاه CNC برش داده و با حداقل پرت ممکن، اجزا و قطعات کنار هم سوار شده و اشکال و اتصالات اسپیرال با بالاترین کیفیت تولید می گردد.

اتصالات کانال چهارگوش

از جمله اتصالات کانال هوای چهارگوش می توان به زانویی های چهارگوش، سه راهی های چهارگوش، سه راهی های پاچه شلواری، چهار راهی های چهارگوش، تبدیل های چهارگوش به گرد و ... اشاره نمود. اتصالات کانال هوای چهارگوش همانند اتصالات کانال اسپیرال با برش ورق و با حداقل پرت آن قابل تولید می باشد.

اتصالات کانال چهارگوش

از جمله لوازم جانبی مورد استفاده در زمان ساخت کانال های چهارگوش و اسپیرال و اتصالات مربوط به آن ها و همچنین در زمان نصب انواع کانال های هوا می توان به انواع دمپر چهارگوش و دمپر گرد، پلنیوم باکس ها، عایق های کانال از جمله عایق الاستومری کانال و عایق پشم سنگ، ساپورت های نگهدارنده کانال، فلنج های مخصوص کانال اسپیرال یا گرد، فلنج سرخود (TDF Flange)، کلیپس مخصوص کانال چهارگوش، کرنر یا گوشه مخصوص کانال چهارگوش، چسب سیلیکون و نوار درزگیر یا نخ نسوز اشاره کرد.

دمپرهای تولیدی شرکت کیان فارمد آراد در هر دو مدل گرد و چهارگوش با ورق گالوانیزه مرغوب تولید می گردد. لازم به ذکر می باشد که مدل دمپرهای تولیدی این شرکت از نوع دستی می باشد.

دمپر

پلنیوم باکس های تولیدی این شرکت از جنس ورق گالوانیزه بوده و برای انواع مدل کانال و با هر سایز، ابعاد و تعداد انشعاب و با بالاترین کیفیت در بازار قابل تولید می باشد.

یکی از اصلی ترین ملزومات کانال مخصوصا کانال های هوا که بار سرمایشی و گرمایشی روی آن وجود دارد، استفاده از عایق الاستومریک می باشد. این شرکت قابلیت تأمین انواع عایق های الاستومریک رولی و عایق های الاستومریک لوله ای  در ضخامت های استاندارد 9، 13 و 19 میلیمتر را دارا می باشد.

یکی دیگر از انواع عایق های کانال هوا که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، عایق پشم سنگ می باشد که مجموعه کیان فارمد آراد قابلیت تأمین این محصول را در ضخامت ها و دانسیته های مختلف دارا می باشد.

ساپورت های نگهدارنده جهت حفظ و نگه داشتن انواع کانال گرد و چهارگوش مورد استفاده قرار می گیرد. این ساپورت ها در انواع مدل های سنتی که شامل پیچ متری یا راد، Uچنل و انکر می باشد و مدل های پیش ساخته تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا در سایزهای بزرگ کانال های اسپیرال و اتصالات آن که وزن کانال بالا است و نیاز به استحکام بیشتری دارد، بجای رابط بین کانالی و رابط بین اسپیرالی از فلنج گرد استفاده می شود. جنس این نبشی های گرد معمولا آهن نمره 3 و یا گالوانیزه با ضخامت 3میلیمتر می باشد.

این شرکت توسط دستگاه ها و ماشین آلات موجود در کارخانه خود قابلیت تولید انواع فلنج اسپیرال و در تمامی سایزها را دارا می باشد.

کلیپس و کرنر مخصوص کانال هوای چهارگوش پیش ساخته است. کلیپس برای استحکام و هوابند نمودن کامل دو قطعه کانال چهارگوش به یکدیگر استفاده می شود. از کرنر نیز که به صورت پرس در گوشه و کنج این مدل داکت قرار می گیرد، بعنوان ساپورت جهت قرارگرفتن پیچ و مهره و اتصال دو قطعه کانال مستطیل شکل استفاده می گردد. لازم به ذکر است که در کارخانه کیان فارمد آراد انواع کلیپس و کرنر به وسیله ماشین آلات صنعتی تولید می گردد.

نوار درزگیر جهت هوابند نمودن کامل دو تکه از اتصال که به هم وصل می شود مورد استفاده قرار می گیرد. این نوار یا از جنس لاستیک نسوز پشت چسبدار و یا از نخ نسوز می باشد. چسب سیلیکون نیز جهت کمک به هوابندی کانل اتصالات مخصوصا در محل اتصالات کانال مورد استفاده می گردد.

TOP