تولید هود صنعتی توسط شرکت کیان فارمد آراد با دستگاه های پیشرفته ، در بالاترین استاندارد ها انجام می شود. هودهای تولید شده در شرکت کیان فارمد آراد مناسب انواع فضاهای کوچک و بزرگ تولید و کارایی بسیار بالای آنها تضمین می شود.

هود صنعتی چیست؟

به طور کلی هودها دستگاه هایی هستند که جهت جابجا کردن و انتقال هوا از محیطی به محیط دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

هود صنعتی

هودها عمدتا جهت انتقال هوای گرم، بو، بخار و چربی از محیط هایی مانند آشپزخانه ها به فضای بیرونی ساختمان استفاده می شوند. بوی مانده از آشپزی باعث آزار و اذیت افرادی که در محیط پیرامون آن هستند می گردد و اگر چنانچه رطوبت و حرارت نیز به این هوا اضافه گردد باعث از بین رفتن مصالح ساختمانی و کاهش طول عمر ساختمان می گردد. البته اگر چربی نیز به این هوای آلوده اضافه گردد روند تخریبی آن دو چندان می گردد.

بطور کلی عملکرد هودها مشابه هم می باشند اما با توجه به فضا و حجم هوایی که نیاز است از محیط تخلیه شود مدل های مختلف هود مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا در آشپزخانه ها از هودهای خانگی و در آشپزخانه رستوران ها، تالارها، آزمایشگاه ها، کارخانجات بزرگ می بایست از هود صنعتی یا هواکش صنعتی بزرگتر استفاده کرد.

اجزای اصلی تشکیل دهنده هود صنعتی

هود صنعتی از اجزا و سیستم های متنوعی از جمله فن، کانال انتقال هوا، فیلتر، حسگر دود و گاز، کلید تنظیم دور موتور، روشنایی، سینک و کاپ سینک، لامپ هود تشکیل شده است. در زیر به اختصار اجزای اصلی آن توضیح داده می شود:

  • فن ها: یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای هود صنعتی فن می باشد که وظیفه آن مکش هوای فضا و انتقال آن به داخل داکت انتقال هوا یا کانال هوا جهت انتقال به فضای بیرون می باشد. فن ها از دو مدل محوری یا اکسیال و فن های سانتریفیوژ تشکیل شده اند.
  • فیلترها: تمامی هودها از جمله هواکش صنعتی دارای فیلتر هوا می باشند. این فیلترها وظیفه جذب گرد و غبار و چربی های هوا را بر عهده دارند تا این هوای چرب وارد کانال هوا نشود. انتقال گرد و خاک، غبار و چربی به داخل کانال گالوانیزه هوا و یا هر نوع کانال هوای دیگر موجب کاهش طول عمر و ایجاد رسوب در جداره داکت هوا شده و در نتیجه باعث کاهش راندمان و به حداقل رسیدن طول عمر مفید آن می گردد. فیلتر هوا از دو مدل فیلتر آلومینیومی و فیلتر ذغالی تشکیل شده اند.
  • کانال انتقال هوا: عموما جهت انتقال هوایی که به داخل هود مکش پیدا کرده به فضای بیرون از کانال هوا که عموما از جنس گالوانیزه می باشد استفاده می گردد. این کانال ها یا به صورت گرد یا کانال اسپیرال و کانال چهارگوش می باشند. مثلا برای انتقال هوا از آشپزخانه صنعتی در طبقه های منفی ساختمان به فضای پشت بام از کانال گالوانیزه اسپیرال و یا کانال گالوانیزه چهارگوش استفاده می گردد.

تقسیم بندی هواکش صنعتی بر اساس متریال قابل ساخت

هودهای صنعتی از نظر متریال قابل تولید به 3 دسته هود صنعتی گالوانیزه، هود صنعتی آلومینیومی و هود صنعتی استیل تقسیم می گردند. معمولا در محیط هایی که رطوبت هوا پایین است از هود با جنس آلومینیوم استفاده می گردد. این مدل هود صنعتی چون قابلیت شست و شو ندارد تقریبا منسوخ شده است. در محیط هایی که رطوبت بالا باشد، جهت جلوگیری از زنگ زدگی و نیز به جهت افزایش طول عمر هود از جنس استنلس استیل یا فولاد ضدزنگ استفاده می گردد.

هود گالوانیزه نیز که امروژه به وفور در صنایع و آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس بدنه مرقوب گالوانیزه از ضخامت های 0.6 تا 1میلیمتر تولید می گردد. واضح است که هر چه سایز هود بزرگتر باشد، می بایست ضخامت آن را نیز افزایش داد تا مقاومت بیشتری داشته باشد.

لازم به ذکر می باشد که شرکت کیان فارمد آراد، با بهره گیری از ماشین آلات مدرن و دستگاه برش CNC قابلیت تولید انواع هود صنعتی در ابعاد و ضخامت های متنوع را دارا می باشد. همچنین با توجه به اینکه تولید کانال هوا نیز در این شرکت به صورت کاملا صنعتی و در دو مدل کانال گالوانیزه چهارگوش و کانال گالوانیزه اسپیرال انجام می گیرد. این توانایی وجود دارد که در کنار هود صنعتی داکت انتقال هوا نیز تولید گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *