کانال اسپیرال

کانال اسپیرال نسل جدیدی از کانال های گرد است که با توجه به ویژگی های آن به شدت مورد استقبال صاحبان صنایع قرار گرفته است.

ویژگی های کانال اسپیرال

استحکام بالا، نشتی جریان بسیار کم، ایجاد صدای کمتر نسبت به کانال چهارگوش و نیز راندمان بالای این کانال در مقایسه با کانال مستطیل شکل بخشی از دلایل استقبال از این مدل کانال هوا می باشد.

کاربرد کانال اسپیرال

کانال اسپیرال عموما در محیط هایی که محدودیتی برای ارتفاع و نصب کانال وجود ندارد استفاده می شود؛ از جمله این مکان ها می توان به سوله ها، نمایشگاه ها، ترمینال های مسافربری وکارخانجات صنعتی اشاره کرد.

علاوه بر استفاده فراوان از کانال اسپیرال در سیستم های تهویه مطبوع که شامل هوای رفت، هوای برگشت و تخلیه هوای خروجی می باشد، از آن برای خارج کردن دودها و بخارهای سمی مواد شیمیایی در کارخانه ها استفاده می گردد؛ همچنین برای تخلیه مواد زائد نظیر دفع زباله در شوتینگ، تخلیه گرد و غبار و جابجایی دانه ها و ذرات و غلات مورد استفاده قرار می گیرد.

همان گونه که از نام کانال گرد مشخص است تولید و شکل ظاهری آن به صورت مقطع دایره ای و استوانه ای شکل و با ابعاد متفاوت و ضخامت های ورق مشخص شده در استانداردها و با طول های متفاوت می باشد.

نحوه تولید کانال اسپیرال

نحوه تولید کانال اسپیرال راسته شرکت کیان فارمد آراد به این صورت است که ابتدا ورق های گالوانیزه (با هر ضخامت مورد نظر) به عرض 13.7 سانتیمتر برش داده می شوند، سپس این ورق ها به صورت رول هایی حول یک محور گرد با قالب فلزی که قطر آن مشخص شده است، بصورت مارپیچ می چرخند.

انتهای سطح رول هایی که به هم متصل می گردند، به وسیله دستگاه به یکدیگر دوخته و به صورت درز مارپیچ (Spiral Seam) در کنار هم پرس می شوند که با ایجاد برجستگی یا رخ هایی بر روی کانال ظاهر می گردند.

این درزهای مورب و گرد هیچ گونه فاصله و قطعی نسبت به یکدیگر ندارند و به صورت ممتد در طول کانال ادامه می یابند.

این برجستگی ها که در سطح خارجی کانال و در محل اتصال دو ورق به یکدیگر ایجاد می گردند، علاوه بر اینکه باعث اتصال لایه های ورق کانال اسپیرال به هم می شوند، موجب تقویت و استحکام کانال گالوانیزه گرد نیز می گردند؛ همچنین با هوابندی کامل نشت هوا از کانال را به حداقل می رسانند.

لازم به ذکر است که این رخ ها فقط در سطح خارجی کانال اسپیرال ایجاد شده و سطح داخلی آن کاملا صاف و صیقلی بوده که این امر باعث عدم ایجاد افت سرعت و فشار در مجاری اصلی کانال گرد می گردد.

تولید انواع کانال های گرد اسپیرال

شرکت کیان فارمد آراد با دارا بودن پرسنل فنی و کارآمد و نیز سیستم ها و ماشین آلات روز و مدرن در دنیا، قابلیت تولید انواع کانال های گرد اسپیرال در مدل های گالوانیزه، آلومینیومی و استیل را دارا می باشد.

کانال های گرد هوا از سایز 10 سانتیمتر تا 160 سانتیمتر قابلیت تولید دارند؛ همچنین کانال های اسپیرال صنعتی این شرکت در طول های متفاوت و تا 6 متر تولید می گردند که طول استاندارد شاخه های آن 3 متر است که در همه طول ها مورد آزمایش مقاومت بدنه و تست دود نیز قرار گرفته اند.

ضخامت های ورق کانال گرد تولید شده این شرکت بر اساس سایز کانال و بر مبنای مبحث 14 مقررات ملی ساختمان است که از ضخامت 0.5 میلیمتر تا 1.25 میلیمتر را در بر می گیرد.

انواع اتصالات کانال اسپیرال

به منظور ایجاد انشعاب از جریان اصلی، جابجایی در مسیر اصلی جریان هوا و نیز برای ایجاد تغییر سایز کانال در این مسیر، همچنین برای تبدیل مقطع کانال و مدیریت میزان جریان عبوری از آن، نیاز به استفاده از اتصالات و واسطه ها می باشد.

عمده این اتصالات شامل زانویی ها (90درجه، 45درجه و 30درجه)، شلواره ها(90درجه و 45درجه)، سه راهی ها، تبدیل های گرد به گرد، تبدیل های چهارگوش به گرد و سایر اتصالات سفارشی می باشند.

طراحی و ساخت تمامی این قطعات به کمک نرم افزار و با استفاده از یک خط تولید مدرن صورت می پذیرد که نتیجه آن افزایش دقت، سرعت تولید و سطح کیفیت کانال منطبق بر استانداردهای معتبر ساخت کانال است.

نحوه اتصال: وصل قطعات کانال اسپیرال به یکدیگر در 3 مدل فلنجی، اتصال نری-مادگی یا پوش فیت و اتصال گسکت دار انجام می پذیرد.

نکته حائز اهمیت در هر سه مدل فوق، هوابند کامل بودن دو قطعه وصل شده به هم می باشد.

در اتصال فلنجی درست مثل کانال چهارگوش سنتی عمل می شود که دو لبه قطعات کانال با نبشی و فلنج و توسط پیچ و مهره و گسکت (نخ نسوز) به یکدیگر متصل می گردند.

در اتصال پوش فیت به این ترتیب عمل می شود که معمولا یکی از مقاطع را نیم سانتیمتر کوچک تر از مقطع دیگر می سازند و این امر امکان درون هم قرار گرفتن دو قطعه را فراهم می سازد؛ سپس برای هوابند کردن آن ها از سیلیکون یا ماستیک استفاده می گردد. این روش از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش ها می باشد.

سیلیکون یا ماستیک

روش سوم که دقیقا مشابه اتصال پوش فیت می باشد با این تفاوت که به جای استفاده از سیلیکون یا ماستیک از نوارهای هوابند بهره می برد.

در قسمت انتهایی اتصالات شیارهایی تعبیه می شود و این نوارهای درزگیر در این محل قرار می گیرند و نقش هوابندی را ایفا می نمایند.

اتصال پوش فیت

مزایای استفاده از کانال گالوانیزه اسپیرال

مزایای استفاده از کانال گالوانیزه اسپیرال شرکت کیان فارمد آراد:

نمای زیبا در محیط هایی که به صورت اکسپوز می باشند نسبت به سایر مدل های کانال هوا.

عدم محدودیت در سایز نسبت به کانال چهارگوش.

ایجاد جریان یکنواخت هوا در داخل کانال و در نتیجه کاهش چشمگیر افت فشار در طول آن.

کاهش مصرف انرژی به واسطه کاهش افت فشار و در نتیجه هزینه اقتصادی مقرون به صرفه.

کاهش چشمگیر اصطکاک هوا به دلیل کاهش سطوح جانبی کانال نسبت به مدل کانال مستطیلی.

سهولت در نصب کانال اسپیرال و نیاز به ساپورت و فلنج کمتر.

سرعت بالای تولید و نصب به واسطه استفاده از ماشین آلات مدرن در فرآیند تولید.

قابلیت انبار داری و امکان پیش تولید در تمامی سایز ها و در نتیجه کاهش زمان تحویل به مشتری.

کاهش چشمگیر نشتی و هوابند کامل نسبت به کانال چهارگوش گالوانیزه.

مقاومت و استحکام بالا به واسطه وجود برجستگی های اسپیرل در مقایسه با کانال گرد با درز طولی.

قابلیت تولید از ورق گالوانیزه، آلومینیوم و یا استیل.

کاهش ایجاد صدا در کانال نسبت به کانال چهارگوش.

سهولت در عایق کاری نسبت به کانال مستطیلی و کاهش پرت عایق و در نتیجه ایجاد صرفه اقتصادی.

کاهش هزینه های مربوط به بارگیری و حمل با توجه به کم بودن سطوح جانبی نسبت به مدل چهارگوش

TOP